Вівторок, 23.04.2024
Родинний сайт Букетів - Краєзнавство Макарівщини
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії каталогу
Родовід Букетів [7]
Публікації про родину [11]
Статті [8]
Наше опитування
Яким Ви бачите майбутнє "Родинного сайту Букетів" після видання родинної книги?
Всього відповідей: 53
Головна » Статті » Публікації про родину

Молодий викладач-дослідник
“Київський Політехнік” продовжує серію статей, присвячених переможцям конкурсу “Молодий викладач-дослідник – 2006”, розповіддю про людину з весняно-квітучим прізвищем – Букета Олександра Івановича.

О.І.Букет – випускник кафедри технології електрохімічних виробництв (ТЕХВ) 1996 року. З четвертого курсу він займався науковою роботою зі створення анодів для електрохімічного захисту підземних комунікацій, яка дала практичний досвід для кваліфікованого викладання з 2002 року курсу лекцій з захисту обладнання від корозії. Дослідження у цьому напрямку продовжуються Олександром Івановичем і сьогодні, в тому числі в рамках госпдоговору на суму 18 000 грн у 2007 р.
З 1995 року Олександр Іванович займається розробкою електрохімічних сенсорів та сенсорних систем. У 1996 році захистив дипломну роботу, в основу якої лягли фундаментальні дослідження процесів синтезу та відновлення озону, що дозволило представити до захисту генератор озону та амперометричний сенсор і сенсорну систему для визначення цього газу в повітряному середовищі.
Результати дипломної роботи стали фундаментом для кандидатської дисертації на тему “Електрохімічні сенсори кисневмісних окислювальних газів для моніторингу повітряного середовища”, захищеної у 2002 році. Розроблені сенсори озону й діоксиду азоту переважають за технічними характеристиками кращі зарубіжні зразки й використовуються для моніторингу повітря робочої зони на підприємствах України, пов’язаних з водопідготовкою та енергетикою, а також повітря у центрі м. Києва. Розроблені також сенсори кисню, які використовуються для моніторингу придатності повітря для дихання в комунальному господарстві великих міст України та в підземних сховищах, у т.ч. Монетного двору.
О.І.Букет наразі – старший викладач і старший науковий співробітник кафедри ТЕХВ і продовжує дослідження у напрямку розробки й удосконалення уніфікованої серії газових сенсорів НТУУ “КПІ” під керівництвом завідувача кафедри заслуженого діяча науки і техніки України та лауреата Державної премії України проф. В.П.Чвірука, який уперше започаткував цей напрямок на теренах СРСР у 1987 р. Коло наукових інтересів О.І.Букета включає проблеми сучасної сенсорної техніки, її метрологічного забезпечення та методів безеталонного моніторингу, концептуальні питання масообміну і перехідних процесів в електрохімічних системах та їх математичного моделювання. Слід зазначити, що створені в НТУУ “КПІ” сенсори користуються попитом не лише в Україні, але й в Росії, Білорусі, Німеччині та Франції.
Про вагомий внесок О.І.Букета та його колег – доцента Є.М.Заверач та асистента О.В.Косогіна – в розвиток сенсорики свідчить і те, що у 2007 р. їх робота “Електрохімічні сенсори нового покоління для моніторингу екологічної безпеки повітряного середовища” висунута на здобуття Премії Президента України для молодих учених.
Окрім роботи в університетських стінах, О.І.Букет стажувався в Німеччині у 1998-1999 рр. в науково-промисловому центрі Адлерсхоф у Берліні на підприємстві Analytical Control Instruments GmbH, яке працює спільно з провідними виробниками газоаналітичного обладнання США й Росії. А у 2000 році він відвідав землі Тюрингії в рамках програми “Міжнародний менеджмент та маркетинг” у складі групи аспірантів під керівництвом декана ФММ проф. В.Г. Герасимчука. За цей час О.І.Букет набув цінного досвіду від спілкування з німецькими колегами та знайомства зі специфікою роботи на сучасному обладнанні й удосконалив знання німецької мови. Зауважимо, що ці зв’язки двосторонні, оскільки досить частими гостями кафедри ТЕХВ є фахівці в галузі газового аналізу з Росії та Німеччини.
У найближчих планах молодого викладача-дослідника – захист докторської дисертації.
Ми ж бажаємо Олександру Івановичу Букету натхнення й успіхів у його педагогічній та науковій праці.

Майя Заховайко, Київський полiтехнiк - 18, 2007

Джерело: http://www.ntu-kpi.kiev.ua/newspaper/718-5.php

За роботу “Електрохімічні сенсори нового покоління для моніторингу екологічної безпеки повітряного середовища” колектив у складі старшого викладача ХТФ к.т.н. О.І.Букета; к.т.н. Є.М.Заверач (до 2002 р. – аспірант та співробітник ХТФ) та асистента О.В.Косогіна було нагороджено Премію Президента України для молодих учених у 2007 році.
Ця робота виконувалася протягом десяти років на кафедрі технології електрохімічних виробництв ХТФ під науковим керівництвом лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, заслуженого діяча науки і техніки, доктора технічних наук, професора Чвірука Володимира Петровича.
Кінцевим результатом роботи стало створення в рамках уніфікованої серії електрохімічних сенсорів галогеноводнів, озону, діоксиду азоту, кисню і діоксиду вуглецю для моніторингу екологічної безпеки повітряного середовища. Фундаментальні дослідження в галузі електрохімії твердотільних систем, виконані авторами, стали науковою базою для створення нового покоління сенсорів для моніторингу екологічної безпеки повітряного середовища.
Визначний внесок молоді вчені зробили у розробку та налагодження серійного виробництва на кафедрі технології електрохімічних виробництв НТУУ «КПІ» уніфікованої серії електрохімічних газових сенсорів, які за основними показниками переважають кращі зарубіжні зразки. На основі розроблених сенсорів створені й впроваджені у різні галузі промисловості та комунальне господарство портативні й стаціонарні одно- та багатоканальні газоаналізатори.
Також молодими науковцями була розроблена принципово нова система безеталонного моніторингу повітряного середовища системою електрохімічних сенсорів, застосування якої не потребує калібрування і повірки газоаналітичного обладнання.

Джерело: http://www.ntu-kpi.kiev.ua/827-3


Електрохімічний сенсор озону для моніторингу повітряного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 [Електронний ресурс] / О.І. Букет; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.
 Розроблено електрохімічний дозатор озоноповітряної суміші. Досліджено механізм та кінетику адсорбції та розкладання озону на каталітично активних електродах у системі з твердим протонним електролітом. Показано, що розкладання озону перебігає за електрохімічним механізмом за участю спряжених реакцій його відновлення та окиснення води. Створено газодифузійний електрод на основі пористого титану без застосування дорогоцінних металів зі сталою функцією відгуку потенціалу від активності компонентів матричного електроліту на основі броміду літію, які утворюються під дією озону або діоксиду нітрогену. Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано сенсор озону гальванічного типу, заснований на явищі відновлення брому на індикаторному електроді з титану та перебігу на допоміжному електроді анодної реакції з утворенням протонів. Проведено оптимізацію сенсорів озону та діоксиду нітрогену. За часом відгуку, роздільною здатністю, діапазоном вимірювань, селективністю та терміном служби розроблені сенсори переважають відомі аналоги, що підтверджено польовими випробуваннями.

Завантажити з сайту Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Категорія: Публікації про родину | Додав: buket (13.05.2009)
Переглядів: 1690 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.3/3 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук і переклад

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
© Родина Букетів 2024, всі права захищено