Середа, 03.03.2021
Родинний сайт Букетів - Краєзнавство Макарівщини
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії каталогу
Родовід Букетів [7]
Публікації про родину [11]
Статті [8]
Наше опитування
Яким Ви бачите майбутнє "Родинного сайту Букетів" після видання родинної книги?
Всього відповідей: 50
Головна » Статті » Публікації про родину

ОПИС РОДОВОГО ГЕРБА БУКЕТІВ «BUKET»

Затверджено:

Держдепартаментом інтелектуальної власності (Свідоцтво №25726 від 17.09.2008 р.)

Шляхетною Грамотою №259 від 1.03.2009 р.

Герб

Щит прямокутний зверху й заокруглений знизу (іспанський тип , найбільш поширений у сучасній Україні) або фігурний польський «тарч» з симетричними напівкруглими вирізами у верхній частині і загостренням у середній нижній. Співвідношення пропорцій висоти до ширини щита 8:7.

Лазурове поле розділене в співвідношенні 1:2 підвищеною приплюснутою золотою кроквою, шириною 2:7 ширини щита. У верхній частині — симетрично від вершини крокви розміщені дві срібні геральдичні рози з п’ятьма пелюстками. У нижній частині, під кроквою, в центрі — срібна постать Архистратига Михаїла із піднятими вгору крилами, золотим німбом та опущеними вниз золотим мечем і піхвами.

Кроква (шеврон, стропило) — символ помешкання, родового єднання і устремління вперед, стає особливо популярною в родовій геральдиці в XVIII столітті (час народження найперших відомих носіїв прізвища Букет у селі Грузька Київського повіту). Золота кроква — почесна геральдична фігура, знак найвищої гідності, благородства і честі, у поєднанні з основним кольором щита символізує кольори державного прапора України. У проекції на лицарські обладунки кроква символізує чоботи лицаря — асоціація з далекою дорогою, яку подолав перший Букет, що потрапив у Грузьку.

Срібна геральдична роза з п’ятьма пелюстками — символ Богородиці, відома з часів середньовіччя. Виражає також духовне таїнство людини через піфагорійську пентаду. Дві рози символізують дві гілки роду Букетів у Грузькій, зафіксовані під час перепису селян у 1795 році. Також дві срібні геральдичні рози і золота кроква на лазуровому полі — основні елементи родинних гербів Bouquet у Франції. За однією з версій, український рід Букетів має центральноєвропейські корені і походить від роду Bouquet, відомого з ХІІІ століття і поширеного у Голландії, Франції, Англії, Бельгії, Німеччині, Швейцарії.

Постать Архистратига Михаїла, зображена на гербі, є основним елементом герба села Грузького (нині — Макарівський район Київської області), звідки походить рід Букетів, також це — найдавніший символ Київської землі, де прізвище Букет найбільш поширене.

Щит увінчаний сталевим лицарським шоломом і золотою лицарською короною. У клейноді над верхом корони – Чернігівський орел. Намет (картуш): лазуровий, підбитий золотом.

Пояснення кольорової гами герба

Лазуровий колір символізує небо, велич і красу. Золотий — знатність, багатство й силу. Срібний — символ чистоти і світла.
Категорія: Публікації про родину | Додав: buket (22.03.2009)
Переглядів: 1669 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук і переклад

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
© Родина Букетів 2021, всі права захищено