Середа, 03.03.2021
Родинний сайт Букетів - Краєзнавство Макарівщини
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії каталогу
Родовід Букетів [7]
Публікації про родину [11]
Статті [8]
Наше опитування
Яким Ви бачите майбутнє "Родинного сайту Букетів" після видання родинної книги?
Всього відповідей: 50
Головна » Статті » Родовід Букетів

Звідки взялися Букети?

Родове гніздо роду Bouquet — Нормандія. Уже наприкінці XVI століття є згадки про появу прізвища на території сучасних Бельгії, Нідерландів, Англії. В XVIІ столітті — Німеччини, Швейцарії.

Але найбільш поширене прізвище Букет у Франції, воно є в кожному департаменті країни. А. Бурен, французький письменник, свого часу сказав: “Франція — це букет: букет провінцій, букет пейзажів, букет неба і морів, річок і горизонтів”. Нині в країні мешкає кілька десятків тисяч людей з прізвищем Букет. “Słownik etymologiczny języka polskiego” стверджує, що польське слово “bukiet” (наголос традиційно на передостанньому складі) походить від французького “bouquet” і з’явилося в Речі Посполитій у XVI — XVIІ столітті. А у XVIII-му прізвище Бýкет (у польському написанні Bukiet) фіксується в Україні, серед селян Грузької – села, розташованого за 57 верст на захід від Києва. Можливо, на Київщині в той час навіть не знали значення цього слова.

У самій Польщі тоді прізвища Bukiet ще не було. Його не фіксує навіть фундаментальне семитомне видання «Słownik staropolskich nazw osobowych», в якому опрацьовано джерела XII-XVIII століть.


На підставі вищенаведених фактів, робимо висновок, що прізвище Бýкет походить від французького лицарського роду Bouquet і є унікальним на території України.
Категорія: Родовід Букетів | Додав: buket (27.03.2009) | Автор: Yevhen Buket
Переглядів: 916 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук і переклад

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
© Родина Букетів 2021, всі права захищено