Четвер, 28.03.2024
Родинний сайт Букетів - Краєзнавство Макарівщини
Головна | Літопис села Грузького | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Друзі сайту

Наша кнопка
Родинний сайт Букетів

Код кнопки:

Наше опитування
Яким Ви бачите майбутнє "Родинного сайту Букетів" після видання родинної книги?
Всього відповідей: 53
«Літопис села Грузького. XXI століття» - це спільний проект ГО "Грузецьке земляцтво імені Івана Бондаренка" і Гружчанської сільської ради. Його метою є зафіксувати письмово і документально події, що трапилися у селі з початку століття, а також систематично доповнювати цей перелік, додаючи нові дані.

21.11. 2000 – Презентація книги Є. Букета "Історія українського села. Грузьке”.
Січень 2002 – У відповідь на пропозицію Всеукраїнського Товариства "Просвіта” імені Тараса Шевченка збори селян ухвалили рішення про повернення історичних назв вулицям села.
30.01. 2002, 30.04. 2002 – Створення і реєстрація у селі Грузькому місцевого осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молода Просвіта”.
14 серпня 2002 – Зустріч сільської молоді з відомим українським художником Анатолієм Марчуком та істориком-краєзнавцем Валерієм Обухівським.
Січень 2003 – Закрито Гружчанську дільничну лікарню.
29.07. 2003 – Другою в Макарівському районі VI сесія XXIV скликання Гружчанської сільської ради затвердила символіку (герб та прапор) села Грузького за проектом Євгена Букета.
14 серпня 2003 – Зліт просвітянської молоді Макарівщини, концерт співака-бандуриста Віталія Мороза в Гружчанському Будинку культури.
20 травня 2004 – Зареєстровано громадську організацію «Грузецьке земляцтво імені Івана Бондаренка» (голова – Василь Миколайович Букет).
2005 – покриття села мобільним зв’язком «Київстар».
2005 – збільшення кількості автобусних рейсів через Грузьке за ініціативи «Грузецького земляцтва».
2006 – покриття села мобільним зв’язком «ЮМЗ».

Помаранчева революція в Грузькому

Про конфлікт навколо будівництва свинокомплексу

Стаття про святкування 400-ліття Грузького

Фотозвіт про святкування Дня села 28.11.2009 р.

ЗАПОЧАТКОВАНО КУБОК ІВАНА БОНДАРЕНКА

Влітку 2009 року в Грузькому з ініціативи сільського голови Леоніда Карана та людини небайдужої до футболу і а спорту, жителя села Івана Чикала було створено футбольну команду під назвою ФК «Грузьке». Тоді прийнято рішення започаткувати проведення футбольних змагань у селі.
Над назвою кубку довго думати не довелося, на тренуванні команди вирішили присвятити його нашому слав¬ному односельчанину, ватажку гай-дамацького руху на Київщині - Івану Бондаренку. Дату проведення вирішили закріпити за кожною четвертою суботою вересня.
І от 26 вересня 2009 року до Грузької о завітали на свято три команди: «Бишів» (с. Бишів), «Юність» (с. Пашківка) та «Фоса» (с. Фасова). Змагання проводились по круговій системі і за кількістю балів ви¬явили переможця. Боротьба за перше місце виявилася безкомпромісною.
Головний кубок вибороли футболісти ФК «Грузьке». Друге місце завоювали гравці з команди «Бишів», третє - футболісти «Фоси». Команда «Юність» отримала кубок за участь у турнірі. Кращими гравцями команд визнані - Микола Лахтир з Грузького, Ярослав Головко з Бишева, Валентин Мотрущенко з Фасової, Роман Ванькевич з Пашківки.

ГРУЗЕЦЬКИЙ МЕТЕОРИТ

Ці шматки металу були знайдені в Грузькому ще 2001 року. Зовні схожі на шлак, блискучі, помірно крихкі й важкі, намагнічуються. Звідки вони взялися? Адже в селі немає і ніколи не було металопереробних підприємств.
Таємниця була розкрита кілька тижнів тому. Виявляється, такі шматки «заліза» падають з неба! Спектральний аналіз показує, що вони є сплавом кремнію, заліза, міді, свинцю та деяких інших металів у незначній кількості. Цілу колекцію таких уламків має геологічний музей Київського національного університету ім. Т. Шевченка. За словами його співробітника, кандидата геолого-мінералогічних наук Ростислава Сергійовича Фурдуя, зразки, що там зберігаються, знайдені в Білоцерківському, Васильківському та Києво-Святошинському районах наприкінці 90-х років минулого століття.
Метеорологи вважають такі шматки металу уламками штучних супутників землі, але Ростислав Фурдуй, який досліджує їхнє походження вже не одне десятиліття, стверджує, що перший такий «камінець» у Васильківському районі було знайдено ще 1944 року. Тому, якщо ці метеорити мають штучне походження, то вони є нічим іншим, як уламками НЛО. Співробітники музею нині ретельно вивчають грузецьку знахідку з надією знайти у її складі щось, що підтвердило би їхню сміливу теорію

У ГРУЗЬКОМУ ВІДРОДЖЕНО ТРАДИЦІЮ ВЕРТЕПУ


На Різдво 2010 року вчителі Гружчанської ЗОШ з групою школярів 7 класу відродили традицію проведення вертепу з колядкою "Ой,як же було ізпрежди віка..." Розповідає вчитель Лідія Артеменко: "Організувавши Вертеп, дарували цю колядку серед інших вітань на Різдвяні свята нашим односельчанам. Якби ви тільки бачили, з яким трепетом, зі сльозами на очах нас приймали люди! Самі учасники дійства на початку були дещо стриманими, серйозними та насамкінець знаходилися у стані ейфорії. Йдучи вулицею від хати до хати вони весело переспівувалися. По-особливому зазвучала колядка про створення світу у церкві, куди нас запросив отець Андрій. Під час виконання ми не відчували тверді під ногами, нам здавалося, що звук лине десь з-поза меж храму, а прихожани слухали затамувавши подих. Нам дякували, хотіли потиснути руки або просто доторкнутися".

Фотозвіт про вертеп 2010 року в Грузькому

Фотоальбом "Свята 2011 року"

Якщо ви маєте інформацію про події, що відбулися в Грузькому та фотоматеріали - надсилайте їх через форму "Зворотній зв'язок" у головному меню сайту.
Форма входу
Пошук і переклад

Календар новин
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Hit Counter

Free counter and web stats

Перевірений учасник UA-НЕТУ!

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0

free counters

Курси валют
Курси валют
Курси валют

© Родина Букетів 2024, всі права захищено